22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаТуристите се жалат на високите цени во Охрид и Струга- Газдите велат...

Туристите се жалат на високите цени во Охрид и Струга- Газдите велат најевтино е кај нас

Туристите кои летните одмори ги поминуваат во Охрид и Струга велат дека цените се многу високи споредено со животниот стандард на граѓаните во земјава.

„Цените се високи за вашиот стандард, ние сме само две недели тука и ќе се вратиме назад, вие треба да му ја мислите, луѓето овде треба да мислат и да протестрираат, а не да пијат кафе“, вели граѓанин.

Гастрономите и хотелиертите го мислат спротивното! Велат дека Охрид и Струга ги имаат најниските цени споредено со другите туристички места и додаваат дека нивните понуди се доста коректни.

За разлика од пред две години кога беше во ек пандемијата, оваа година двата туристтички града во Македонија се преплавени со турист од земјава, но и од другите држави.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...