22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаБачев за Костовски: Кога се менуваше името беше за Заев – битен...

Бачев за Костовски: Кога се менуваше името беше за Заев – битен му бил европскиот пазар за банката, сега плаче

Лидерот на Единствена Македонија Јанко Бачев потсетува на ставовите на Трифун Костовски денес и од пред 4 години:

Трифун Костовски во 2018 кога се менуваше името беше на страната на Заев и велеше дека наместо името, битен му е европскиот пазар за неговата банка.

Сега пак, во 2022 вели дека е македонски патриот и плаче оти фирми блиски до Заев му ги украле парите од банката!, пишува Бачев на фејсбук.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...