18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаЗабаваБугарите уште еднаш докажаа дека се први во светот: Андреа Иванова, од...

Бугарите уште еднаш докажаа дека се први во светот: Андреа Иванова, од соседна Бугарија на само 24 години ја понесе титулата девојка со најголема уста на светот

Андреа Иванова, од соседна Бугарија на само 24 години ја понесе титулата девојка со најголема уста на светот, а нејзината цел е да стане балканска барбика.

Бугарските медиуми досега неколку пати имаат пишувано за неа, а во земјата е вистинска атракција со направени над 30 корекции на устата.
Таа има примено 30-тина инјекции со филер, а на социјалните мрежи ја следат над 22 илјади следбеници.

Инаку освен устата, таа дала 3.500 евра за да ги зголеми градите, па сега освен устата има и нападно деколте.

Таа за бугарските медиуми изјавила дека откако ја зголемила устата се зголемил и бројот на мажи кои ја контактираат за да се дружат со неа.

Андреа планира да го смени и целосно обликот на лицето и брадата за да биде совршена, а неодамна сподели и фотографија пред операциите со што следбениците беа разочарани.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...