Недоизградениот автопат Кичево Охрид одзеде уште еден млад живот: Еден загинат Струмичанец и четворица повредени во тешката сообраќајна несреќа кај Свети Еразмо!!!!!

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на патот Охрид – Струга, кај Св. Еразмо.

Настанот го потврди и портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

“Попладнево околу 17:00 часот на патот Охрид – Струга, во близина на Св. Еразмо, случена е сообраќајна несреќа во која учествувале три возила. Полицијата врши увид, по што ќе се знаат причините за несреќата”, изјави Димоски и повеќе информации најави за утре.

Шило Магазин дознава дека лицето кое го загубило својот живот е од Ново Село Срумичко роден 1965 година.

фото:Архива

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here