10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаНедоизградениот автопат Кичево Охрид одзеде уште еден млад живот: Еден загинат Струмичанец...

Недоизградениот автопат Кичево Охрид одзеде уште еден млад живот: Еден загинат Струмичанец и четворица повредени во тешката сообраќајна несреќа кај Свети Еразмо!!!!!

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на патот Охрид – Струга, кај Св. Еразмо.

Настанот го потврди и портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

“Попладнево околу 17:00 часот на патот Охрид – Струга, во близина на Св. Еразмо, случена е сообраќајна несреќа во која учествувале три возила. Полицијата врши увид, по што ќе се знаат причините за несреќата”, изјави Димоски и повеќе информации најави за утре.

Шило Магазин дознава дека лицето кое го загубило својот живот е од Ново Село Срумичко роден 1965 година.

фото:Архива

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...