15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонец подарува автомобил, но условот е следен…

Македонец подарува автомобил, но условот е следен…

Со оглед на економската криза во која се опфатени многумина, сеуште постојат добри и хумани луѓе кои се исцрпени од погрешната политика во нашата држава па сакаат да помогнат на некој начин. Пред неколку денови БатеБоле од Охрид замина за Штип да однесе огревно дрво, а денес имаме уште еден човек со срце како планина а тој е Ивица Мишајле…
Ивица подарува автомобил во исправна состојба но условот е ќе го земе фамилијарен човек кој навистина има потреба од возило и истото тоа да не го продава барем една година….

Секоја чест за овој човек.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...