2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаСкопје празнично изгледа како Кабул под Талибанците, велат од Вмро Дпмне

Скопје празнично изгледа како Кабул под Талибанците, велат од Вмро Дпмне

Партијата која ја поддржа за градоначалник на Град Скопје, ВМРО-ДПМНЕ сега ја обвинува градоначалничката Данела Арсовска дека Скопје изгледал како Кабул под Талибанците.

„Единствено што посакува Данела Арсовска е 11 милиони за приватна продукција да и снима спотчиња, чиста пропаганда!А, за што да снимаат спотови? За Скопје што празнично изгледа како Кабул под Талибанците, за долгот од милион ипол евра за превозниците, за сообраќајниот хаос, хаосот со бездомните животни или еколошката бомба?“, вели Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.

Од таму на прес конференција рекоа дека Арсовска бара 11 милиони денари „внимавајте, за прес конференции и приватна продукција за медиумски активности“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...