30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаПо околу два дена потрага, полициските специјални го пронајдоа телото на жената...

По околу два дена потрага, полициските специјални го пронајдоа телото на жената која на 31 декември, околу половина час по полноќ, се фрли во водите на реката Вардар.

По околу два дена потрага, полициските специјални го пронајдоа телото на жената која на 31 декември, околу половина час по полноќ, се фрли во водите на реката Вардар.

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК), повикувајќи се информации од СВР Велес, информираа дека специјалните го пронашле телото денеска околу 12:20 часот во близина на мостот кај селото Кочилари.

„Телото е извлечено на брегот на реката и се чека екипа од СВР Велес за увид на самото место. Потоа, следи процедура за потврда на состојба од лекар и од јавен обвинител“,

велат од ЦУК.
Пронајдената жена беше на возраст од 55 години, а се скокна во Вардар од Малото Мовче во Велес.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...