13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЈас не барам амнестија за 27 април, барам само правилно судење- вели...

Јас не барам амнестија за 27 април, барам само правилно судење- вели Вилијам Михајловски еден од усудените за инцидентот во Собрание !!!!

Јас Вилијам Михајловски еден од осудените за настаните за 27 Април, односно осуден за чл.313 ТЕРОРИСТИЧКО ЗАГРОЗУВАЊЕ НА УСТАВНИОТ ПОРЕДОК од КЗ на РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА јавно кажувам дека амнестија не барам и не сакам да бидам амнестиран за членот 313 од КЗ.
Доколку ЈО за организиран криминал има докази дека ТЕРОРИСТИЧКИ сум го загрозил уставниот поредок со моето влегување во Собрание на Република Македонија, во кое влегоа уште 5000 луѓе слободно можете јавно да ги објавите и судовите нека судат но да знаете нема само Македонија судии има меѓународни судови на кои оставам да одлучат дали ТЕРОРИСТИЧКИ сум го загрозил уставниот поредок.

Доколку амнестијата е со цел да потпишам дека сум го сторил делото и ме амнестираат за ТЕРОРИЗАМ тоа НИКОГАШ нема да го потпишам.
Јас тврдам дека во ниту еден момент не сум имал умисла и во ниту еден момент не сум го ТЕРОРИСТИЧКИ ЗАГРОЗИЛ УСТАВНИОТ ПОРЕДОК на Р.Македонија.
НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОСТАНУВА ДА ДОКАЖЕ ДЕКА ТЕРОРИСТИЧКИ СУМ ГО ЗАГРОЗИЛ УСТАВНИОТ ПОРЕДОК.
Јас 6-та година лежам за тој член 313 и сеуште не сум појден ниту на викенд, ниту саати, ниту користам некаква погодност поради тој чл.313. Затоа останувам да лежам и преку правни алатки ќе оставам тие од ОРГАНИЗИРАНИОТ КРИМИНАЛ нека докажуваат дека ТЕРОРИСТИЧКИ сум го загрозил уставниот поредок.
ПОВТОРУВАМ УШТЕ ЕДНАШ, ДОКОЛКУ ЦЕЛТА Е ДА НИ ДАДАТ АМНЕСТИЈА ЗА ТЕРОРИСТИЧКО ЗАГРОЗУВАЊЕ, НЕ ФАЛА НЕ МИ ТРЕБА АМНЕСТИЈА ЗА НЕШТО ШТО НЕ СУМ СТОРИЛ.
НЕ СЕ ПЛАШАМ ОД ОВИЕ СУДОВИ И ОБВИНИТЕЛИ АМА ИЧ, ОВДЕ ВО МАКЕДОНИЈА СЕ Е КОРУМПИРАНО И СЕ ИГРААТ ПИШИ БРИШИ СУДИИТЕ. ЕПА ГОСПОДО СУДИИ ЈАС НЕ СУМ БИЛ ДРЖАВЕН ФУНКЦИОНЕР ДА ИМАМ ПАРИ ДА ПОДМИТУВАМ.
НАЈБИТНО МИ Е ПРЕД БОЖЈИОТ СУД ДА БИДАМ ЧИСТ БОГ Е ТОЈ ШТО МОЖЕ ДА МИ СУДИ.
МОЕ БАРАЊЕ МОЖЕ САМО ДА ГЛАСИ ДЕКА БАРАМ ПРАВЕДНО СУДЕЊЕ, А НЕ АМНЕСТИЈА!!!
Фб статус Вилијам Михајловски

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...