7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаСветПознатиот јужноафрикански рапер АКА убиен на улица

Познатиот јужноафрикански рапер АКА убиен на улица

Еден од водечките рапери во Јужна Африка, Кирнан Форбс, популарно познат како АКА, беше застрелан пред ресторан во крајбрежниот град Дурбан.

Форбс е убиен заедно со неговиот близок пријател, готвач и претприемач Тебела „Тибз“ Моцоане, јавува Би-Би-Си. Се верува дека биле на пат кон ноќен клуб за да го прослават роденденот на Форбс кога биле застрелани. Мотивот за убиството во моментов се истражува-јавува Тв21.

Портпаролот на полицијата Роберт Нетшиунда изјави за Би-Би-Си дека раперот и неговиот пријател оделе до нивниот автомобил кога им пришле двајца вооружени мажи кои ги застрелале од непосредна близина. Напаѓачите потоа побегнале од местото на настанот пеш.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...