15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаСветВака изгледа вистинска среќата: По 177 часа, спасувачите ја пронајдоа неговата мајка...

Вака изгледа вистинска среќата: По 177 часа, спасувачите ја пронајдоа неговата мајка жива под урнатините

Сликата на син кој не може да го сокрие шокот и воодушевувањето откако спасувачите ја пронајдоа неговата мајка жива под урнатините е нов симбол на надеж за жртвите од турско-сирискиот земјотрес.


Во моменти кога надежта се намалува и времето за преживување под урнатините истече, наоѓањето живи е еднакво на чудо. Ова го знае човекот чија мајка била спасена по 177 часа под урнатините-пишува 4news.

Синот на Серапа Донмез, жената која преживеала под тони бетон во Хатај цели 177 часа, можел само да вреска и да скока од радост кога тоа се случило, а неговата реакција е фатена на една од новите впечатливи фотографии направени во Турција.

4news

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...