17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонија80-годишен маж нападнал полицаец и агресивно се однесувал кон сопругата

80-годишен маж нападнал полицаец и агресивно се однесувал кон сопругата

Вчера околу 16.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје го привеле В.С.(80) од Скопје затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија и агресивно се однесувал кон неговата 72-годишна сопруга.

Како што соопштија од МВР, по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...