15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаМоника Црнокрак е најфотогенична жена во Европа на изборот за убавина во...

Моника Црнокрак е најфотогенична жена во Европа на изборот за убавина во Бејрут

Во Бејрут, Либан се одржа изборот за Мис на Европа за 2023гoдина. Моника Црнокрак од Скопје која ја освои титулата Мис Фотогеничност во конкуренција на 35 девојки, од исто толку европски држави.

Победничка, односно Мис на Европа е претставничката на Италија, а Прва придружничка е кандидатката од Русија.

“Во Либан поминавме прекрасни две недели со другите кандидатки од цела Европа во подготовки за големото финале, но и со многу забави, дружење и прошетки низ целиот Либан, кој на мене остави навистина фантастичен впечаток. Пресреќна сум поради титулата која ја освоив за мене, Македонија и Модното студио Црнокрак, ова e едно прекрасно искуство кое сигурно ќе го паметам цел живот”, ни рече за Репоретр Моника веднаш по финалето. Таа е ќерка на Светлана и Мики Црнокрак.

Изборот се одржа во театарската сала на Casino Du Liban во Бејрут, во организација на Aja Production од Либан, која традиционално веќе со години овој најголем европски избор за убавина го одржува во Бејрут. Модното студио Црнокрак, ја поседува лиценцата за нашата држава за овој најголем европски избор за убавина.

Извор:Репортер

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...