7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаЗабаваДизајнерот Роберто Кавали стана татко на 82 години, му роди син 45...

Дизајнерот Роберто Кавали стана татко на 82 години, му роди син 45 години помладата девојка

Модниот дизајнер Роберто Кавали (82) и неговата партнерка, 38-годишната шведска манекенка Сандра Бергман станаа родители на момче.

Имено, ова му е шесто дете на италијанскиот дизајнер. Момчето ќе се вика Џорџио, како таткото на легендарниот Кавали.

Детето се роди минатата недела во Фиренца. Тој е здрав и прекрасен. Ме обземаа емоции кога го видов. Му го дадовме името Џорџио, по мојот татко кој го убија нацистите, кога јас имав само четири години“, раскажал Кавали.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...