7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПозната причината зошто започна масовната тепачка на концерт на наши популарни пејачи...

Позната причината зошто започна масовната тепачка на концерт на наши популарни пејачи во Швајцарија!

Долгонајавуваниот концерт во Швајцарија на 11-ти март, на кој настапија повеќе наши популарни фолк пејачи заврши неславно, со масовна тепачка во публиката.

Видео снимка од тепачката во која не се знае кој по кого удира, веќе се објавува на социјалните мрежи.
Додека голем број од гостите на концертот меѓусебно се удираат и туркаат, жени и деца бегаат, обидувајќи се да се тргнат од гужвата.

Околу тоа кои се пејачите кои гостуваа на овој настан, организиран по повод Денот на жената, 8. Март, на социјалните мрежи периодов имаше повеќе најави.

Благоја Грујовски, Анета Арсовска, Кристијан Јованов, Дамјан Стојаноски и Дали Бенд беа музичките гости кои ги забавуваа нашинците во Швајцарија, пред да започне големиот неред.

Која била причината за оваа тепачка, за „Фокус” открива музичарот Кристијан Јованов.

„Ниту ние точно не знаеме зошто започна се. Неофицијално, додека некои од гостите беа качени на маса и играа, некој некому со нога му стапнал во тањир. Тоа е се што знаеме, никој од нас музичарите не доби ќотек“ – вели Јованов.

Појаснува дека инцидентот се случил околу полноќ, по што бил прекинат концертот.

„Немаше резон да продолжиме со музика. Луѓето беа вознемирени, деца исплашени плачеа“ – вели Кристијан, кој и стана познат на јавноста по учеството во шоуто „Операција Триумф”, а веќе две години со свој бенд настапува во Швајцарија.

Како што вели, има редовни ангажмани секој викенд, и настапува во дискотеки, клубови и приватни забави.

Вики Клинчарова Фокус

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...