15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаПетиција за разрешување на Груби и министрите од ДУИ, најавија „огнените“

Петиција за разрешување на Груби и министрите од ДУИ, најавија „огнените“

„Огнената група“ од ДУИ најавува петиција за разрешување на вицепремиерот, Артан Груби, и министрите во Владата од редовите на интегративците. „Огнените“ најавуваат дека утре ќе стартува он лајн петиција со која ќе се бара разрешување.

Од оваа фракција на ДУИ бараат и тв дуел со Груби. Телевизиското спротивставување го побара Муса Џафери, а на дебата пред јавноста ги повика Груби и министерот за финансии, Фатмир Бесими.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...