7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаКовачевски: Мицкоски бара избори како внук ми што бара плејстејшн

Ковачевски: Мицкоски бара избори како внук ми што бара плејстејшн

Предвремени избори нема да има туку ќе се одржат во редовниот термин догодина, кажа денеска премиерот Димитар Ковачевски откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара избори во мај или јуни без техничка Влада. Ковачевски кажа дека избори ќе има догодина, прво претседателски, а потоа и парламентарни.

„ВМРО-ДПМНЕ управува со 50 општини и треба да се фокусираат на работата на нивните градоначалници, кои гледаме дека ништо не работат. Токму затоа зборуваат само на тема избори. Однесувањето на Мицкоски ме потсетува на внук ми Никола, на кого му зборувам земи книгата и учи за да напредуваш, а тој ми вика купи ми плејстејшн. Што и да му кажам на внук ми, тој само плејстејшн бара. Така и Мицкоски наместо да се фати за работа бара избори“, рече Ковачевски на денешната прес-конференција во Владата по состанокот на Советот на социјална сигурност.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...