6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаСо цел да се спречи поголем инцидент, Столе Стоилов натепа навивач на...

Со цел да се спречи поголем инцидент, Столе Стоилов натепа навивач на Вардар, го турна на земја и му удри бокс !!!

Низа инциденти се случуваа на големото ракометно дерби во Македонија во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје помеѓу екипите на Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер.

На социјалните мрежу се објави видео во кое се гледа како играчот на Вардар 1961, Стојанче Стоилов крајо лут поради влегувањето на навивавите на актуелниот шампион влетаа на теренот и почнаа со секакви предмети да фрлаат кон трибината каде што се наоѓаа верните фанови на Еурофарм Пелистер, „Чкембари“.

Стоилов во намерата да се престане со таквите насилнички постапки, влезе во „клинч“ со еден комита, пивотот со сета сила го собори на паркетот.
ВИДЕО ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...