8.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЗатвореникот што почина во штипскиот затвор, бил осуден на 20 години затвор...

Затвореникот што почина во штипскиот затвор, бил осуден на 20 години затвор за убиство

Осуден за убиство на 20 години затвор, издржал околу девет години, затвореникот во штипскиот затвор не успеа да го одлежи остатокот од казната. Како што дознава „Фокус“ се работи за повозрасен кочанчанец, роден 1955 година. Тој имал 68 години и повеќе здравствени проблеми.

-Повеќе пати изминативе години беше носен во болница. Вчера беше повикана брза помош, со која што беше однесе во Клиничката болница во Штип. Добил здравствена нега на интерното одделение. во 6.30 беше вратен и само што влегол во неговата собра починал – вели за „Фокус“ директорот на штипскиот затвор, Мики Тодоров.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...