26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридските пожарникари спасија мало маченце

Охридските пожарникари спасија мало маченце

Во надлежност на пожарникарите-спасители е спасување на луѓе и животни од длабочини и височини ! Приоритет секогаш има загрозениот човечки живот ! Тппе Охрид во рамките на своите можности им помага и на животните во одредени ситуации ( технички интервенции кои може да почекаат одреден момент доколку се реагира на останата интервенција )…Во вакви ситуации најлесно е да омаловажувате институција која 24/7 е дежурна и се соочува со секакви комплексни интервенции ! Спасувачка мисија на маче кое мајката го пренесува од едно место на друго….p.s. оставете некои природни животински инстинкти да се одвиваат слободно и воедно грижете се за вашите домашни миленици…

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...