19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаБлагодарница за младиот бербер Емин Алим кој бесплатно веќе три години ги...

Благодарница за младиот бербер Емин Алим кој бесплатно веќе три години ги пострижува луѓето кои немаат пари !!!!

Младиот охриѓанец Емин Алим доби благодарница од Црвениот крст во Охрид за неговата хуманитарна акција што ја реализира веќе три години,помош на оние на кои им е најпотрбна.

Емин Алим син на познатиот бербер Неат Алим-Шогун, бесплатно ги потстрижува ранливите категории граѓани во Охрид, кои не се во можност да одвојат средства за оваа намена.

Младиот Емин е средношколец и е трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ во Охрид, но покрај школувањето, тој со љубов го работи и занаетот што го научи од неговиот татко берберот Шогун.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...