30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаБугарските пратеници се испотепаа во Собрание. (Видео)

Бугарските пратеници се испотепаа во Собрание. (Видео)

Пратеници од политичката партија Преродба се истепаа со колегите од Продолжуваме со промените на денешната пленарна седница во бугарското Собрание. Како што објави бугарската БНТ1, пратениците од Преродба побарале од пратениците на Продолжуваме со промените да го напуштат Парламентот, бидејќи „дозволиле државата да ја преземат странски амбасади“.

Пратениците од ПП-ДБ веднаш го возвратиле ударот и им порачале на колегите од спротивниот табор дека членуваат во проруска партија.

За време на седницата се разменувале реплики, а на крајот дошло и до физичко насилство помеѓу пратениците.

Микрофоните во салата биле исклучени затоа што во Собранието била распишана пауза.
ВИДЕО ТУКА

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...