9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаЃорчев се јави од засолниште во Киев: Се слушаат сирени има опасност...

Ѓорчев се јави од засолниште во Киев: Се слушаат сирени има опасност од бомби но добро сум, ќе помине се…

Ѓорчев во засолниште во Киев: Добро сум, ќе помине
од Fokus 12.06.2023

Поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев деновиве е во посета на Украина.

Тој ја посети Буча, кадешто имаше масовна гробница на убиени Украинци во војната со Русија, а вечерва објави дека поради тревога за напади, се наоѓа во засолниште во Киев.
Добро сум, ќе помине. Сирени во Киев, опасност од бомби. Засолниште под земја. Поздрав до сите!!, напиша Ѓорчев и објави фотографија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...