17.1 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКоњи и магариња пасат трева во скејтпаркот во Тетово

Коњи и магариња пасат трева во скејтпаркот во Тетово

Коњи и магариња пасат во тетовскиот скејтепарк, каде што тревата со недели не е искосена од ЈКП Тетово, објави Мета.мк.

Граѓаните и сопствениците на фирми што се наоѓаат во близина на паркот, реагираат за неодржувањето на паркот.

Веќе неколку дена животните се тука, не си одат. Никој не ја коси тревата. Како да е штала местово, вели еден од сопствениците на фирми во близина на паркот.

Во меѓувреме, од претпријатието ветија дека во текот на оваа недела ќе интервенираат и ќе го решат проблемот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...