30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаСкандал: Брзата Помош во Тетово растовара столчиња за казино. (Видео)

Скандал: Брзата Помош во Тетово растовара столчиња за казино. (Видео)

На социјалните мрежи се споделува видео од возило на Брза помош кое во ноќни часови се користи за превоз и растовар на столчиња за потребите на Казино.

Видеата се постирани во текот на денов, па се претпоставува дека превозот и растоварањето се случило викендов. Едно од видеата е на порталот ТетоваСот.

https://vm.tiktok.com/ZMjaPcEGR/

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...