11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабава74 годишната баба освоила џекпот од 25 милиони долари, па веднаш го...

74 годишната баба освоила џекпот од 25 милиони долари, па веднаш го оставила дедото

Пензионери освоиле џекпот 25 милиони долари, веднаш потоа 74 годишната баба го оставила дедото

Пензионери на возраст од 77 и 74 годимо Кенет и Кони Паркер од Њујорк на лото освоиле џекпот од 25 милиони долари. Брачниот пар била пресреќен бидејќи со освоените пари можеле да исполнат многу од своите животни соништа и да подарат нешто на своите деца.

Тикетот го платила Кони, а парите биле уплатени само на нејзината сметка, пренесува „Мирор“.

Штом ги добила парите на сметката, го исфрлила сопругот од станот. Таа не сакала да му даде на својот сопруг ниту цент од добивката на лотарија и веднаш го прекинала контактот со него.

„Сигурен сум дека Кони сакаше да ме спречи да дадам голем дел од добивката на моите деца. Имам пет деца од претходниот брак”, рекол Кенет, кој подоцна се развел од сопругата и ја тужел.

„Се чувствувам изневерено. Сè уште сум лут на себе што некогаш ја сакав таа жена”, разочарано додал Кенет.

Двајцата пред тоа имале среќен брак, иако никогаш немале многу пари.

Секогаш играле лотарија со надеж дека еден ден ќе го добијат големиот џекпот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...