15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаВетено сторено: Чичко Јовица од Штип и оваа зима ќе ја помине...

Ветено сторено: Чичко Јовица од Штип и оваа зима ќе ја помине во топла одаја !!!

Во тек е зимната сезона, луѓето на најразлични начини ги затоплуваат своите домови, како што се на дрва, струја и слично.
Но за жал цената на дрвата е многу висока, исто така и на струјата, па така голем дел од граѓаните не можат да си го овозможат тоа.

Јовица Ристов од Штип е работно неспособно лице кое очајно молеше за помош, поточно бараше само два кубика дрва за да може да се згрее.Откако Шило Магазин го сподели неговиот Апел за помош многу хумани граѓани се јавиа да помогнат а меѓу нив беше и Бате Боле од охридско.
Сопственикот на фирмата “Бате Боле” повторно и оваа година беспатно му однесе дрва на чичко Јовица, а средбата и оваа година беше емотивна… Чичко Јовица со солзи радосници и благослов го пречека сопственикот на фирмата Бате Боле, среќен дека и оваа зима ќе ја помине во топла одаја !!!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...