15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаСветСо години влетувала на свадби непоканета: Јадела, пиела, се веселела, па потоа...

Со години влетувала на свадби непоканета: Јадела, пиела, се веселела, па потоа бегала со свадбените подароци !!!

Жената која повеќепати била апсена за крадење свадбени подароци сега повторно тргнала во „офанзива“, велат властите. Имено, Сандра Лин Хенсон (56) била уапсена минатата сабота во нејзината родна држава Мисисипи откако наводно на свадба се појавила без покана, соопшти полициската станица Понтоток.

Властите не кажале со што наводно побегнала Хенсон од венчавката, но рекле дека жената во меѓувреме е обвинета за кражба, неовластен упад и нарушување на јавниот ред и мир. Хенсон, кој неодамна беше барана во Алабама, има долга историја на ограбувања на свадби.

Потоа, во 2019 година, властите рекле дека Хенсон наводно била поврзан со кражби на девет различни свадби. Таа подоцна се предала и била обвинета за повеќекратни кражби. Исходот од тој случај не беше веднаш јасен. Меѓутоа, подоцна се јавиле повеќе жртви тврдејќи дека и тие биле сведоци на нејзината кражба на подароци од разни свадби низ државата.

Во 2021 година, Сандра повторно е уапсена додека крадела честитки, картички, пари и подароци на свадба во Мисисипи. Таа на крајот беше осудена на пет години затвор, објавија локалните медиуми. Според таа казна, таа требаше да биде ослободена дури во 2025 година, но неодамна и беше намалена казната и таа веднаш ја прекршила условната казна.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...