15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаUncategorized @mkПоништено извлекувањето на Benz Oil: Матилда Ристова од Радовиш освоила кола, лаптоп...

Поништено извлекувањето на Benz Oil: Матилда Ристова од Радовиш освоила кола, лаптоп и мотор !!!

BENZ OIL го поништи извлекувањето на трите награди што ги доби Матилда Ристова од Радовиш – ќе има ново извлекување

Финалното извлекување од Големата Наградна игра за 2023 година на „БЕНЗОИЛ“ кое се одржа денеска, а во кое беа извлечени пет награди делумно се поништува, информираше пред малку менаџерот на бензинските станици, Ване Атанасов.
Добитник на последните три награди, лаптоп, мотор и главната награда автомобил „Volkswagen Polo“ беше Матилда Ристова од Радовиш. Прво се поверува дека е чиста среќа, но како што информираше Атанасов, при проверка и анализирање на фискалните сметки се констатира дека вработен на една од бензинските станици на „БЕНЗОИЛ“ има вметнато поголем број фискални сметки на име на добитничката Матилда Ристова и поради тоа од компанијата одлучија да ги прогласи за неважечки.
Извлекувањето делумно ќе се повтори по новогодишните празници за трите награди лаптоп, мотор и автомобил „Volkswagen Polo“, а добитниците на таблет, Леон Рујков и на велосипед Ангел Ѓоргев наградите ќе можат да си ги подигнат на бензинската станица на „БЕНЗОИЛ“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...