12.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаЗабаваРаде Штекли се шегува: "Во Ист Гејт моментално е мирно, јас сум...

Раде Штекли се шегува: “Во Ист Гејт моментално е мирно, јас сум во Даимот Мол”

Раде Трајковски – Штекли како што е познато во краток период успеа да преживее два атентати врз него во Скопје, па многумина на социјалните мрежи го нарекоа мачка со 9 животи.

Во првиот обид иако беше пукано во Раде,тој остана непогоден, но на 24 октомври повторно во Ист Гејт Мол беше пукано на него и негов пријател при што двајцата беа ранети.

Овојпат Раде реши да го промени молот каде што два пати беше пукано на него, па сега е во Даимот Мол, па преку фотографија со насмеано емоџи Раде си тера мајтап.
Дали Раде преку ова емоџи сака да каже во Итс Гејт нема повеќе пукање, јас сум во Диамонт Мол.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...