11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаГи имаме најглупавите крадци во Македонија- Го украдоа сефот со пари, па...

Ги имаме најглупавите крадци во Македонија- Го украдоа сефот со пари, па им испадна од колата !!!

ТВ21 објавува ексклузивно видео од кражбата на сеф од маркет во скопската населба Црниче. Веќе објавивме вчера за овој инцидент.
На снимката може да се забележи возило и лица кои се обидувата да го одземат сефот од маркетот. И тоа не е се. Додека е вклучен алармот, тие успеваат да го стават во багажник, тргнуваат, но по пат поради инерција, сефот паѓа на патот во Црниче, па тие се враќаат повторно да го подгинат.
Од МВР вчера рекоа: На 01.04.2024 во 03.58 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на подрачје на општина Кисела Вода во Скопје три лица извршиле „тешка кражба“, при што одзеле сеф. Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот, ни одговорија од МВР.

Маркетот e ограбен откако автомобил влетал во влезната врата, алармот се вклучил, а разбојниците го земале сефот.
Видео Тука https://www.facebook.com/share/v/Ht647ZH6e88DjQrL/?mibextid=ZbWKwLhttps://www.facebook.com/share/v/Ht647ZH6e88DjQrL/?mibextid=ZbWKwL

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...