14.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Охрид Парична казна и 5 години забрана во Македонија за лицето што го...

Парична казна и 5 години забрана во Македонија за лицето што го постави албанското знаме

Translate (Eng):[gtranslate]

 Глоба и 5 години забрана за влез во Македонија заработи едно лице кое беше инволвирано во индидентот со албанското знаме кој се случи денес во Охрид.

Фотографија на Shilo Magazine Шило Магазин.

Порталот centar.mk јави дека одлуката е донесена од страна на судија на претходна постапка.

РЕКЛАМА

Случајот денес го забележаа граѓаните кои живеат во тој дел на градот, а на фотографиите можеа да се забележат четири лица што го поставуваат знамето на тврдината. На социјалните мрежи се појави и фотографија на која се гледа како лице во албанска носија виори знаме на кулата на тврдината, а подоцна и во централното градско подрачје.

- Реклами -