17.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Охрид Дете со камен мава по охридските лебеди

Дете со камен мава по охридските лебеди

Translate (Eng):[gtranslate]

Дека воспитувањето на децата доаѓа од дома, односно најпрво од семејството доказ се овие фотографии кои кружат по социјалните мрежи. Имено детенце мавајки со голем камен се обидува да ги повреди лебедите во Охридско езеро. Според фотографијата може да се види дека детето не е воопшто мало за да не разбира што прави. За жал, се останува на совеста на ова детенце и неговите блиски. Реакации и коментари со револт за оваа тажна слика може да се прочита на социјалните мрежи, вакво нешто едноставно не е дозволено и е казниво со закон.

 

Фотографија на Shilo Magazine Шило Магазин.
Фотографија на Shilo Magazine Шило Магазин.
РЕКЛАМА
- Реклами -