7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридДете со камен мава по охридските лебеди

Дете со камен мава по охридските лебеди

Дека воспитувањето на децата доаѓа од дома, односно најпрво од семејството доказ се овие фотографии кои кружат по социјалните мрежи. Имено детенце мавајки со голем камен се обидува да ги повреди лебедите во Охридско езеро. Според фотографијата може да се види дека детето не е воопшто мало за да не разбира што прави. За жал, се останува на совеста на ова детенце и неговите блиски. Реакации и коментари со револт за оваа тажна слика може да се прочита на социјалните мрежи, вакво нешто едноставно не е дозволено и е казниво со закон.

 

Фотографија на Shilo Magazine Шило Магазин.
Фотографија на Shilo Magazine Шило Магазин.
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...