21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Охрид Не пропуштајте: Оваа сабота КУРАЈЧКИ СРЕДБИ 2019

Не пропуштајте: Оваа сабота КУРАЈЧКИ СРЕДБИ 2019

Translate (Eng):[gtranslate]

Традиционално и оваа година Куратица не едно место ќе ги собере своите иселеници преку “Курајќките средби”.

Настанот е предвиден да се одржи на 27 јули во сабота на курајчкото средсело. Целта на оваа манифестација е да се соерат на едно место сите раселени мештани во дијаспората кои во летниот период се тука и да го посетат своето родно место, како и да се видат со своите најблиски, роднини и пријатели.

Оваа година покрај добрата организација, најавено е и добра забава со легедарниот Спасен Силјаноски.

РЕКЛАМА
- Реклами -