3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Охрид Е ОВА СЕ ВИКА РАМНОПРАВНОСТ: ОХРИЃАНКА ГО ЗАПРОСИ НЕЈЗИНОТО МОМЧЕ (ВИДЕО)

Е ОВА СЕ ВИКА РАМНОПРАВНОСТ: ОХРИЃАНКА ГО ЗАПРОСИ НЕЈЗИНОТО МОМЧЕ (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

„Положбата на жената во општеството од времето на Клара Цеткин, па до денес, навистина е сменета во позитивна смисла. Денеска веќе во најголемиот дел од светот можеме да кажеме дека половата рамноправност е стварност особено во она што значи формално правен аспект. Но дали навистина во стварноста, жените се рамноправни со мажите, дали можеме да говориме за еднакви можности? Според мене, а и според многу други, на жалост сѐ уште не можеме да говориме за вистинска рамноправност помеѓу половите. Но токму оваа бариера ја разби Охриѓанката Андријана. Таа му приготви вистинско изненадување на нејзиното момче, со прстен во рака клекната на колена го побара за сопруг.

Тимот на Шило Магазин ви посакува многу среќа, и уште многу години да прославувате заедно….

Во продолжение погледнете го видеото:

РЕКЛАМА