4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаОхридЕ ОВА СЕ ВИКА РАМНОПРАВНОСТ: ОХРИЃАНКА ГО ЗАПРОСИ НЕЈЗИНОТО МОМЧЕ (ВИДЕО)

Е ОВА СЕ ВИКА РАМНОПРАВНОСТ: ОХРИЃАНКА ГО ЗАПРОСИ НЕЈЗИНОТО МОМЧЕ (ВИДЕО)

„Положбата на жената во општеството од времето на Клара Цеткин, па до денес, навистина е сменета во позитивна смисла. Денеска веќе во најголемиот дел од светот можеме да кажеме дека половата рамноправност е стварност особено во она што значи формално правен аспект. Но дали навистина во стварноста, жените се рамноправни со мажите, дали можеме да говориме за еднакви можности? Според мене, а и според многу други, на жалост сѐ уште не можеме да говориме за вистинска рамноправност помеѓу половите. Но токму оваа бариера ја разби Охриѓанката Андријана. Таа му приготви вистинско изненадување на нејзиното момче, со прстен во рака клекната на колена го побара за сопруг.

Тимот на Шило Магазин ви посакува многу среќа, и уште многу години да прославувате заедно….

Во продолжение погледнете го видеото:

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...