”31-Годишна Oхриѓанка до смрт претепала 78-годишна старица од с.Мешишта- во автобус”

На релацијата Охрид Мишеишта се случила вистинска хорор сцена:

31 годишна жена буквално се изживувала врз старица, ја исфрлила од комбето.

78 годишна жена била тероризирана, тепана а потоа исфрлена од патничко комбе кое сообраќало на релацијата Охрид-Мешеишта. Старата жена завршила со тешки повреди во болницата „Св.Еразмо“.
Канцеларијата за односи со јавноста при СВР Охрид, информира дека „на 01.10.2019 година околу 19 часот, во полициската станица во Охрид, Д.В.(78) од селото Мешеишта пријави дека во патничко комбе кое сообраќало на релацијата Охрид-Мешеишта, физички била нападната од А.В.(31) од селото Горенци-општина Дебарца.
– Оштетената, со возило на Итна медицинска помош е пренесена во болницата „Св.Еразмо“ каде биле констатирани тешки телесни повреди. А.В. е приведена во полициска станица и против неа ќе биде поднесена кривична пријава, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here