1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаОхрид''31-Годишна Oхриѓанка до смрт претепала 78-годишна старица од с.Мешишта- во автобус''

”31-Годишна Oхриѓанка до смрт претепала 78-годишна старица од с.Мешишта- во автобус”

На релацијата Охрид Мишеишта се случила вистинска хорор сцена:

31 годишна жена буквално се изживувала врз старица, ја исфрлила од комбето.

78 годишна жена била тероризирана, тепана а потоа исфрлена од патничко комбе кое сообраќало на релацијата Охрид-Мешеишта. Старата жена завршила со тешки повреди во болницата „Св.Еразмо“.
Канцеларијата за односи со јавноста при СВР Охрид, информира дека „на 01.10.2019 година околу 19 часот, во полициската станица во Охрид, Д.В.(78) од селото Мешеишта пријави дека во патничко комбе кое сообраќало на релацијата Охрид-Мешеишта, физички била нападната од А.В.(31) од селото Горенци-општина Дебарца.
– Оштетената, со возило на Итна медицинска помош е пренесена во болницата „Св.Еразмо“ каде биле констатирани тешки телесни повреди. А.В. е приведена во полициска станица и против неа ќе биде поднесена кривична пријава, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...