10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаMACO CommunityUpcoming events in the Macedonian Community Sydney

Upcoming events in the Macedonian Community Sydney

1.Macedonian Film Festival 05-06 October 2019 Civic Theater Hurstville 

Image may contain: text

 

2.Prilepska Vecer- October 12th Illinden Sports Club 

Image may contain: 3 people, people smiling, outdoor

 

3.”Synthesis” Australian Tour-  November 21st Factory Theater Marickville NSW

Macedonian Ethno Traditional Music

https://www.facebook.com/events/458071781652633/

Image may contain: 2 people, people on stage and people playing musical instruments

 

4.Tanec  the Soul of Macedonia  Australian Tour  23rd  November

‘TANEC – National Institution of Traditional Folk Dancing and Songs’

http://www.sutherlandshire.nsw.gov.au/…/Tanec-70-Year-Jubil…https://youtu.be/Am3liefUOCc

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...