7.6 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаMACO CommunityMacedonia defeats Japan in the ARAB BANK AUSTRALIA CUP and wins...

Macedonia defeats Japan in the ARAB BANK AUSTRALIA CUP and wins the tournament

It was Macedonia that won the Arab Bank  cup by defeating Japan in the Grand Final 1-0.
Palestine team won the third place by defeating Cyprus 3-0.The standing for the Seniors is as follows:

1-Macedonia:Gold Medal.
2-Japan:Silver Medal.
3-Palestine:Bronze Medal.

Winner of the Golden Boot senior:
James Temelkovski -Macedonia – 4 Goals.

As for the juniors,Greece won the Cup with 2 wins over Macedonia 1-0 and Syria 3-0.
Macedonia came second by beating Lebanon 2-0 ,Syria 3-1 and losing to Greece 0-1 .While Lebanon won the third place -Bronze Medal by beating Greece 1-0,Syria 2-0 and losing to Macedonia 0-2.

The Juniors standing is as follows:
1-Greece:Gold Medal.
2-Macedonia:Silver Medal.
3-Lebanon:Bronze Medal.

Winner of Golden Boot Junior with 3 goals:
Ali Jaber-Lebanon.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...