15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаMACO CommunityMacedonia -A mother is looking for her daughter separated at birth, brother...

Macedonia -A mother is looking for her daughter separated at birth, brother sends an appeal

A mother is looking for her  daughter whom she has given for adoption after birth  . Her brother Ercan has asked for help from Shilo Magazine and the public  who might  have an  information that would help him to track down his sister …

We are looking for a female person born on 02/15/1976 in Bitola, named Susanna. She was given for  for adoption and maybe from Bitola the baby was transferred to Skopje, but that information is not reliable.
Her biological mother who now has  2 sons and lives abroad) has  been trying to find her daughter for some time now , but so far without success.

If anyone has any information, please share it, to try and help the mother to see her child again.
Big thanks!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...