15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаMACO CommunityФК Алтона Вардар од Мелбурн победник на Македонскиот Куп во Австралија (фотографии)

ФК Алтона Вардар од Мелбурн победник на Македонскиот Куп во Австралија (фотографии)

Во неделата заврши МАСО Купот или купот на македонските фудбалски клубови во Австралија.

Браво за сите тимови, вклучувајќи ги тренерите, играчите и официјалните лица на натпреварите за учеството во финалето и групната фаза. Некои многу влажни услови и услови за трошење енергија во текот на викендот, кои сепак успеаја да создадат неколку возбудливи фудбалски моменти за да ја забавуваат публиката.

Алтона Меџик Вардар од Мелбурн и оваа година (трета со ред) го освои купот на Македонските клубови во Австралија или популарно МАСО Куп

Купот на победникот го додели амбасадорот на Република Македонија во Австралија -Н.Е Билјана Стефановска

РЕЗУЛТАТИ –

Машки 1

⚽️Полуфинале 1- Фудбалскиот клуб Џилонг ​​1 го победи фудбалскиот клуб Крингила Лајонс 0.

⚽️Полуфинале 2 – Алтона Меџик Фудбал Клуб 4 го победи ФК Шелхарбур 2

⚽️Големо финале- Алтона Меџик Фудбал Клуб 1 го победи Џилонг ​​Фудбал Клуб 0.

Машки 2

⚽️Големо финале- Фудбалскиот клуб Рокдејл Сити Санс – Илинден 4 го совлада фудбалскиот клуб Њукасл Санс 0

Девојки

⚽️Големо финале- Broadmeadow Magic FC 2 го победи Bankstown City FC 0

Над 35

⚽️Полуфинале 1- Њукасл Санс 0 поразен од Њукасл Македонија Спортски клуб 1

⚽️Полуфинале 2- Queanbeyan City FootballClub 2 го победи Рокдејл Илинден 0

⚽️Големо финале- Њукасл Македонија Спортски клуб 0 нерешено Квинбејан Сити 0*** НМСЦ го доби пеналот со 4-3

У20/ МЛАДИТЕ

⚽️Големо финале – Рокдејл Илинден 2 го победи Крингила Лајонс 0

Браво за сите тимови, вклучувајќи ги тренерите, играчите и официјалните лица на натпреварите за учеството во финалето и групната фаза. Некои многу влажни услови и услови за трошење енергија во текот на викендот, кои сепак успеаја да создадат неколку возбудливи фудбалски моменти за да ја забавуваат публиката.

Честитки за фудбалскиот клуб Алтона Меџик Вардар ,  за победата и  трофејот на  Масо Купот .

Фотографии Масо Куп

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...