11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаMACO CommunityConference for strategic planning for the future of the Macedonian Community...

Conference for strategic planning for the future of the Macedonian Community in NSW

The Australian Macedonian Council of NSW held its 2nd Annual Macedonian Community Leaders Conference and 1st Annual General Meeting of the Australian Macedonian Council of NSW Inc.

Representatives of various community groups , organisations and individual members attended the the conference at the Doltone House Sylvania Waters and exchanged ideas and direction for the future of the Macedonian Community in NSW

It was a fantastic opportunity to conduct strategic planning for the future of the Macedonian Community in NSW and to collaborate with organisations and individuals across the state.

So far this organisation had a great achievement in a very short term with state and government grants given to further  advance the needs of Macedonian community in NSW.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...