3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Шилегов фатен на видео како навредува новинарка ''Сирота ти''

Шилегов фатен на видео како навредува новинарка ”Сирота ти”

Translate (Eng):[gtranslate]

Нов инцидент на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов кој вербално нападна новинарка на Алфа ТВ затоа што го прашала што прави со проблемот со аерозагадувањето.

Откако ја обвини дека поставува тенденциозни прашања Шилегов и рече дека е “Сирота”.

А на заминување мислејќи дека никој не слуша и не снима од позиција на политички моќник на новинарката на Алфа и вели да не лупа глупости затоа што Скопје вчера 10 декември не било загадено.

РЕКЛАМА

Ситуацијата е снимена од камерата на ТВ Алфа