22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Охрид ''Разбојништво во Горенци-Охрид, разбојникот побегнал со црн голф 5-ка''

”Разбојништво во Горенци-Охрид, разбојникот побегнал со црн голф 5-ка”

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред неколку часа се случила тешка кражба ”разбојништво” во охридското село Горенци, како што дознаваме од неофицијални извори разбојникот управувал со моторно возило марка голф 5+ црна боја со охридски регистарски таблички. Мвр има испратено екипи на терен да се пронајде сторителот.

За повеќе информации на оваа тема ќе дознаете во утрешниот ден !!!

РЕКЛАМА
- Реклами -