2 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија Охрид Сите ги правиме докторите херои, а во Охридската болница не сакаат ни...

Сите ги правиме докторите херои, а во Охридската болница не сакаат ни да те примат со обичен вирус.

Translate (Eng):[gtranslate]

Сите ги правиме докторите херои, а во Охридската болница не сакаат ни да те примат ни со обичен стомачен вирус. Шило Магазин добива лавина негативни коментари дека граѓаните се дискреминирани и дека нема термини ни за обичен преглед а камо ли да е нешто посериозно. Матичните лекари исто така работаат под клуч, бидеќи се плашеле од Коронавирусот и на нивните пациенти ги советуваат да се лечат од дома бидеќи работата е излезена од контрола.

Но еве ние јавно прашуваме кога за еден стомачен вирус не сакаат да ве прегледаат што ќе се случи доколку се заразите од корона вирусот? И сами сме сведоци и самата болница потврди дека дел од заразените се лечат сами од дома, пради нивна безбедост за да не се инфецира целата болница. Зарем до толку сме стручни ние? оставени сме да се лечиме сами по дома?? Па зошто тогаш работаат болниците и од министерсво не лажат дека се е во ред кога не е… Исто така добивме повик од пациент со сиптоми на корона вирусот жител на Скопје, на кого не му даваат термин за корона тест, а на бесплатните телефонски броеви дека со денови никој не му крева на телефон. Зарем вака ќе се справиме со опасниот вирус со страв од не кревање телефон и со страв од обичен преглед? одговорот е НЕ !!!

РЕКЛАМА