9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Гостиварска фирма започна со поставување на тунели за дезинфекција пред болници маркети...

Гостиварска фирма започна со поставување на тунели за дезинфекција пред болници маркети згради и.т.н

Translate (Eng):[gtranslate]

Гостиварска Фирма денес започна со пробно производство на „хигиненски тунели“ (sanitary gate) во кои би се спроведувала дезинфекција при влез во објекти во кои има голема посетеност. Првиот тунел, компанијата го донирраше за општинската зграда во Гостивар.

Идејата за производство на ваква инсталација во фримата „Универзал“ од Гостивар која се занимава со произвдоство на опрема за угостителство и браварија ја добиле од италијанските примери.

Од компанијата „Универазл“ искажаа подоготвеност да излезат во пресрет на барањата на големите маркети, здравствени установи, институции во кои има зголемен проток на луѓе, и доколку има заинтересни, можат да се јават и да нарачаат инсталирање на ваква опрема….

РЕКЛАМА

 

- Реклами -