5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Ако владата не сака да ги купи зелките, ние ќе направиме заштитни...

Ако владата не сака да ги купи зелките, ние ќе направиме заштитни маски од листовите, и ќе им ги продадеме по 6 денари.

Translate (Eng):[gtranslate]

Изреволтиран земјоделец упати апел до министерот Љупчо Николовски да дојде и да договори откупна цена за зелката. Но доколку немаат сеуште одлучено за откупната цена на зелката, земјоделците одлучија да направат заштитни маски од листовите и да и ги продадат на владата по 6 денари без ластичиња, за ластичиња се доплаќа….

Во продолжение погледнете го видеото….

РЕКЛАМА
- Реклами -