18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаАко владата не сака да ги купи зелките, ние ќе направиме заштитни...

Ако владата не сака да ги купи зелките, ние ќе направиме заштитни маски од листовите, и ќе им ги продадеме по 6 денари.

Изреволтиран земјоделец упати апел до министерот Љупчо Николовски да дојде и да договори откупна цена за зелката. Но доколку немаат сеуште одлучено за откупната цена на зелката, земјоделците одлучија да направат заштитни маски од листовите и да и ги продадат на владата по 6 денари без ластичиња, за ластичиња се доплаќа….

Во продолжение погледнете го видеото….

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...