8 C
Ohrid
петок, март 5, 2021
Почетна Свет Возел 209 км/ч и ѝ кажал на полицијата дека бега од коронавирусот

Возел 209 км/ч и ѝ кажал на полицијата дека бега од коронавирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Англиската полиција сопрела мотоциклист кој возел со брзина од дури 209 км/ч.

Секој возач се обидел барем еднаш во животот со изговор да се извлече од непријатна ситуација, и најчесто изговорот не го спасил.

Англиската полиција сопрела на автопат мотоциклист кој возел со брзина од 209 км/ч и кога го прашале зошто возел толку брзо, добила интересен одговор:

РЕКЛАМА

„Бегав од коронавирусот. Мислев дека се помали шансите да се заразам ако возам побрзо“, кажа моторџијата, кој секако дека ќе бида казнет за тоа што го направил.

- Реклами -