12 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Бизарно некој поставил Новогодишна елка на гpoбиштата во Крушево (Фото)

Бизарно некој поставил Новогодишна елка на гpoбиштата во Крушево (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Елка на гpoбиштата во Крушево…

Наши читатели од Крушево ни испратија фотографии на кои се гледа дека во градските гpoбишта има ставено новогодишна елка.

Не е познато како елката завршила во гpoбиштата и дали е тоа истата новогодишна елка која беше поставена во центарот на Крушево за време на Новогодишните празници.

РЕКЛАМА

маркукуле.мк

- Реклами -