31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Син на познат политичар собрал возила на партизанска па делел боксови

Син на познат политичар собрал возила на партизанска па делел боксови

Translate (Eng):[gtranslate]

Вистински хаос се случувал вчеравечер на булеварот „Партизански одреди“, во близина на хотел „Карпош“.

Како што дознава „Република“ од лицата кои се нашле на местото, возило кое движело со брзина над пропишаната, собрало две други возила по патот и предизвикало верижен судир.

Возачот на „масерати“ возилото бил Г.Б., син на познатиот и долгогодишен политичар А.Б., кој бил во видно алкохолизирана состојба.

РЕКЛАМА

Неофицијално се дознава дека наводно тоа бил синот на Амди Бајрам

 

- Реклами -