10.8 C
Ohrid
понеделник, мај 10, 2021
Почетна Македонија Охрид (Галерија) СДСМ со трибина во Охрид, им оддржа лекција на опозицијата, како...

(Галерија) СДСМ со трибина во Охрид, им оддржа лекција на опозицијата, како треба да си одговрен за здравјето на граѓаните

Translate (Eng):[gtranslate]

СДСМ вечерва со мини трибина на малиот Плоштад кај старата библиотека ,се прставува пред граѓаните на Охрид.

СДСМ својата мини трибина ја организира по сите здравствени протоколи за сите присутни свои членови и граѓани на Охрид. Задолжително растојание од 2 метри , задолжително носење на заштитна респиираторна маска , за што беше задолжена посебна редарска служба на активисти на СДСМ Охрид, кој на сите граѓани им делеа нови стерилизирани заштитни маски и гел за дезинфекција.

Она што посебно се става акцент , преставува фактот ,дека протоколите мора да ги почитува секој , од претседателот на СДСМ Зоран Заев , кандидатите за пратеници , делегати членови, симпатизери ,граѓани.Целата трибина буквално организациски како под конец ,според препораките на министертсвото за здравство и Комисијата за заразни болести. СДСМ покажа како треба да се грижи за здравјето на граѓаните.

РЕКЛАМА


Фото:Охридскај

- Реклами -