23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Заев од Тетово -ДУИ наместо економска програма нуди чист национализам -време...

Заев од Тетово -ДУИ наместо економска програма нуди чист национализам -време им е за опозиција

Translate (Eng):[gtranslate]

Зоран Заев на својот Фејсбук профил објави статус во кој пишува дека тој и СДСМ имаат многу албанци во нивните редови и немаат проблем Македонија да добие Албанец за премиер на крај граѓаните ќе одлучат. Не сакаат премиерот да биде од ДУИ затоа што наместо европа и економски развој ДУИ не нуди ништо друго освен  национализам. На ДУИ им треба четири години да одат во опозиција и да се реформираат.

РЕКЛАМА
- Реклами -